Ekologická výchova

Ekologická výchova je o přehodnocení a přepracování kurikulární a institucionální reformy v duchu integrální ekologie s cílem podpořit ekologické uvědomění a transformační činnost. Akce mohou zahrnovat zajištění rovného přístupu ke vzdělání pro všechny a podporu lidských práv, podporu témat Laudato Si' v rámci komunity, podporu ekologického vedení (studentů, učitelů) a aktivity zaměřené na ekologickou obnovu.

Laudato Si platforma


The Invitation, film

Záběry z nového celovečerního dokumentárního filmu o Laudato Si', The Invitation, budou během této online akce vůbec poprvé k vidění široké veřejnosti. Film bude vydán koncem tohoto roku.

The Invitation sleduje různé ekologické šampiony z celého světa, jak nacházejí společnou řeč mezi sebou a s papežem Františkem, který ve filmu vystupuje.

Tip na filmový večer

Pokud jste nestihli představení filmu o Laudato Si nebo jste se nespokojili jen s pouhou ukázkou, udělejte si vlastní filmový večer

SEASPIRACY NA NETFLIX

"Rybu můžeš i o půstu." Film sice neodpovídá na otázku, kde se vzala představa, že ryba není maso, ale odhaluje v jakém prostředí ryby žijí, kolik jich asi je, a jak se dostávají na náš talíř. Boří zažité představy lidí o rybolovu a poukazuje na problémy rybářského průmyslu i problémy způsobující kolaps našeho největšího ekosystému - oceánu.

PROMÍTEJ I TY

Pokud nemáte Netflix a chcete ještě dnes shlédnout nějaký dokument, www.promitejity.cz vám to umožní. Pro dnešní večer doporučujeme ekotématiku, ale naleznete tam dokumenty z různých oblastí.

Nemáte náladu na film?

Připomeňte si rozhovor o Ekologické konverzi s Markem Orko Váchou z loňského Týdne Laudato Si