TÝDEN LAUDATO SI

neboli LAUDATO SI WEEK

  • Laudato Si 'Week  se poprvé konal v roce 2020 na oslavu 5. výročí od vydání encykliky Laudato Si. Podruhé jeho slavení v roce 2021 uzavíralo rok věnovaný encyklice. Letošní rok slavíme Týden Laudato Si již potřetí.

  • Výzvu ke slavení Týdne Laudato Si dal samotný papež František (viz video), nadnárodní program připravuje organizace Laudato Si Movement (Hnutí Laudato Si) dříve známé jako Global Catholic Climate Movement (Globální katolické klimatické hnutí).

Slova papeže Františka k oslavě 5. výročí od vydání Encykliky Laudato Si:  "Jaký svět chceme zanechat těm, kteří přijdou po nás, dorůstajícím dětem? Tato otázka mne podnítila k tomu, abych vás vyzval k účasti na týdnu Laudato si´ od 16. do 25. května t.r. Půjde o globální kampaň u příležitosti pátého výročí encykliky Laudato si´ věnované péči o společný domov. Opětovně naléhám, aby se reagovalo na ekologickou krizi, volání země a nářek chudých, kteří již nemohou déle čekat. Pečujme o stvoření, které je darem našeho dobrého Boha, Stvořitele. Slavme společně týden Laudato si´. Kéž vám Bůh žehná a nezapomínejte se za mne modlit. Děkuji."