Přednáška/diskuze

Uspořádat přednášku/diskuzi

Zodpovědnost křesťana za stvoření to je široké téma k diskuzi. Uspořádejte ve farnosti diskuzní večer nad tímto tématem. Co mohu dělat já a má rodina abych dal najevo, že mi na péči o stvoření záleží? Co může pro to udělat komunita, obec, farnost? Jak mít šetrnější provoz? Anebo jak naopak neupadnout do nástrah "greenwashingu". V každé farnosti se najdou lidé, které to zajímá.


Shlédnout přednášku/ "ekoseriál"

Nepodařilo se uspořádat přednášku ve farnosti, nezoufejte a najděte si cestu jak se může vzdělat člověk sám...

Poslechnout si podcast

V klidu doma nebo třeba v autě/vlaku na cestách 

Podcast LOOPA Vojty Kovala. LOOPA není překlep, ale přesmyčka, anglického the loop, tedy smyčka, cyklus, to už jste asi ve spojení s udržitelností a cirkulární ekonomikou slyšeli a samozřejmě české lupy, kterou chceme naznačit, že se v tomhle podcastu zaměříme na udržitelná a cirkulární témata ve firmách, ale i domácnostech, na trendy v této oblasti a příklady dobré praxe a návody, jak se chovat udržitelně i na osobní úrovni.

Podcast 2050 má za cíl komunikovat o otázkách spojených se změnou klimatu věcně a konstruktivně a opírat se přitom o data a dosavadní vědecké poznatky. Nečekejte proto úhel pohledu, který je jednoduchý a černobílý. Zatímco v některých krocích k udržitelné budoucnosti má lidstvo už dnes jasno a stačí je jen realizovat, jinde ještě nevíme.

Nechceme prohlubovat "klimatickou depresi" a přinášet další zprávy o tom, jak je všechno špatně. Nechceme se ale ani tvářit, že svět spasí třídění odpadu.