Zajímat se

Webové stránky Ekokonverze nabízejí podněty k šetrnějšímu životnímu stylu v jednotlivých oblastech života (jídlo, nakupování, oblečení, domácnost,...). Hledejte v sekci EKOvýzvy.


Nejznámější české neziskovky

s tématem ekologie a ochrany přírody


Ekologické blogy a magazíny

Magazín o ekologických tématech

Český blog o minimalismu v běžném životě.

Interaktivní web o pěstování potravin a dopadech zemědělství.

Český blog o bezodpadovém životě

Web o plýtvání jídlem a jak tomu předcházet.

Český blog o bezodpadovém životě 

Blog o ekologii, etice, zero waste a minimalismu.


Nechejte si poradit

Ekologická poradna Veronica funguje již přes 30 let. Můžete zde najít nejen spoustu otázek a odpovědí, ale také se přímo ptát. Email či telefonicky. Poradna funguje zdarma.

Ekoporadny.cz je ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí, který nabízí přehledný seznam ekoporaden rozřazených podle jejich hlavního předmětu zájmu.

Ekoporadna sdružení Arnika. Na drobné dotazy poskytuje poradenství zdarma, náročnější a komplexnější dotazy jsou po domluvě zpoplatněny.


Jak správně třídit odpad vám poradí samosebou.cz. Do okýnka hledání zadáte věc, kterou chcete vytřídit a ukáže se vám, jaký kontejner k tomu máte použít.


Kam s ním je mapa míst, kde se mohu zbavit nechtěných materiálů, která je škoda vyhazovat a zároveň je někdo někde rád využije.


Mapy ekologických služeb

Nejbližší farmář, bezobalový obchod, české květinářství, mlékomat, domácí produkty apod.

Mapa již existuje několik, ale ne všechny místa jsou v každé mapě zaznamenaná. Ověřte okolí místa svého bydliště v každé mapě ;-).


Recepty

na bezmasé pokrmy

Inspirace pro ty, kteří by rádi trochu omezili maso. (Spotřeba masa na osobu celosvětově stoupá a dobytek je významný producent skleníkových plynů.) Nemusíte hned kupovat novou kuchařku, zapátrejte na vegetariánských a veganských blozích: